Wakacje z językiem angielskim

Akademia Zdrowego Stylu Życia „Kuźnia” wraz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz z polsko-amerykańską Fundacją Kościuszkowską zaprasza młodzież w wieku od 12 do 18 lat do udziału w wakacyjnym obozie językowym, który odbędzie się w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia 2013 r. w Pińczowie. Zajęcia językowe prowadzone będą przez nauczycieli z Uniwersytetu Vilanowa z Filadelfii.

Program obozu obejmuje:

1. Wycieczki krajoznawcze do Kielc i Buska Zdroju ( w tych dniach nie odbywają się warsztaty językowe).
  2. Zwiedzanie Pińczowa i jego okolic.
  3. Zajęcia rekreacyjne - rozgrywki sportowe.
  4. Warsztaty językowe:
  • zajęcia prowadzone będą w grupach do 12 osób,
  • dobór młodzieży do grup nastąpi według znajomości języka angielskiego,
  • dzienny wymiar zajęć językowych to 6 godzin lekcyjnych, w tym 2 godziny nauki języka w formie zajęć sportowo-rekreacyjno-kulturalnych,
  • w ramach warsztatów zorganizowany będzie dzień kultury amerykańskiej i polskiej oraz nauka gry w baseball i futbol amerykański,
  • cele warsztatów językowych:
    • doskonalenie umiejętności językowych w mowie i piśmie,
    • doskonalenie umiejętności dyskusyjnych i wypowiedzi publicznych,
    • doskonalenie umiejętności współpracy w grupie i rozwiązywania problemów,
  • przykładowe tematy zajęć:
    • obywatelstwo – prawa i obowiązki obywateli,
    • różnorodność kulturowa,
    • demokracja w Polsce i w USA,
    • rząd, szkolnictwo, handel,
    • zwyczaje i święta w USA,
    • kultura Indian amerykańskich,
    • idiomy amerykańskie,
    • różne formy ekspresji artystycznej,
    • sport: futbol amerykański, baseball.

Inne informacje:

1. Organizator obozu:
Akademia Zdrowego Stylu Życia „Kuźnia” we współpracy z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz z polsko-amarykańską Fundacją Kościuszkowską.

2. Wiek uczestników od 12 do 18 lat. Wymagana umiejętność podstawowej komunikacji w języku angielskim.

3. Termin obozu 22.07.2013 r. do 02.08 2013r.

4. Miejsce placówki wypoczynku:
Powiatowy Ośrodek Kultury Edukacji Turystyki i Sportu w Pińczowie ul. Żwirki i Wigury 40, 28-400 Pińczów,

5. Warunki lokalowe:
a) zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
b) wyżywienie: cztery posiłki dziennie,
c) zajęcia językowe i sportowe z salach lekcyjnych miejscowego liceum.

6. Odpłatność Odpłatność od jednego uczestnika obozu językowego 1350 zł płatna do 15 lipca 2013 r. na konto PBS O/Przemyśl 40 8642 1155 2015 1508 6309 0001

7. Karta uczestnika obozu do odebrania w sekretariacie liceum.

8. Kontakt z organizatorem: 0-16 676-95-00 sekretariat I LO, tel. kom. 698-098-161 lub 601-529-338 liceum@slowak.edu.pl,

9. Zebranie organizacyjne przed wyjazdem na obóz odbędzie się 28.06.2013 r. o godz. 16.30 w I LO w sali nr 31.

10. Placówka wypoczynku zgłoszona w Podkarpackim Kuratorium Oświaty spełnia wymagania rozporządzenia MEN z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki