WIECZÓR POETYCKI ,,W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”

9 listopada 2018 roku od wczesnych godzin porannych aż do późnej nocy społeczność naszego liceum obchodziła uroczystości związane z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wieczorem w auli szkoły uczniowie pod opieką pani Beaty Kryńskiej zaprezentowali twórczość poetycką odwołującą się do trudnych wydarzeń dla naszej Ojczyzny. Przy blasku świec, w atmosferze pełnej podniosłości i zadumie uczestniczyliśmy w literackiej podróży naszego narodu, która rozpoczęła się od utraty wolności aż po jej odzyskanie. Uczniowie zaprezentowali wiersze wielkich polskich wieszczów i piosenki patriotyczne, które towarzyszyły Polakom w trudnych chwilach naszej historii. Muzyka, wokal, słowo, świece, dekoracje i efekty świetlne stworzyły niezwykłą atmosferę oraz dostarczyły zebranym niezapomnianych wrażeń i emocji. Owacje dla aktorów świadczyły o zachwycie, uznaniu i wyjątkowości przedstawienia okazanym przez publiczność. Po tej duchowej uczcie, jaką przeżyli widzowie, dyrektor szkoły pan Tomasz Dziumak podziękował wykonawcom i opiekunowi wieczornicy. Podkreślił piękne przygotowanie wieczoru i wielki talent sceniczny wykonawców. Podziękował także rodzicom i wszystkim zgromadzonym za przybycie i zapewnił, że nie było to ostatnie spotkanie poświęcone jubileuszowi Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

"To nie jest koniec polskiej historii, tworzy się dalej w każdym z nas.
I o nas kiedyś też napiszą potomni. Czy byliśmy godni? Czy pełni wad?"