Wyjazd na Uniwersytet Rzeszowski

Dnia 3.12.2012 r. ośmioosobowa grupa uczniów z klas informatycznych naszego liceum pod opieką pana Pawła Polańskiego uczestniczyła w wykładach i zajęciach warsztatowych dotyczących języków programowania na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zajęcia rozpoczęły się od teoretycznego wprowadzenia do tablic w języku c++, następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach informatycznych, na których ćwiczyli praktyczne zastosowanie przedstawionych wcześniej tablic. Zajęcia prowadził pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego dr inż. Bogusław Twaróg. Po wyczerpujących, a zarazem bardzo ciekawych ćwiczeniach, uczniowie zostali oprowadzeni po nowych salach mechatronicznych Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego.
Wszyscy uczestnicy warsztatów byli usatysfakcjonowani udziałem w spotkaniu z naukowymi pracownikami uniwersytetu, dzięki któremu zdobyli cenne umiejętności