13.10.2010 roku odbyły się eliminacje i finał wojewódzki Konkursu Krasomówczego. Już od 39-ciu lat konkurs ten rozbudza zainteresowania krajoznawcze wśród młodzieży. Zachęca młodych ludzi do poznawania własnego regionu, jego zabytków, historii, współczesnych osiągnięć, sylwetek ciekawych ludzi, bliskich sercu uczestnika oraz zasłużonych dla kraju i regionu. W tym roku w eliminacjach wojewódzkich naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIC Karolina Sowa. Opowiadała o miejscowości, z której pochodzi, czyli o Dubiecku, a swoje wystąpienie zatytułowała ”W OJCZYŹNIE DIABŁA I BISKUPA”. Zajęła 7 miejsce, czyli tuż za finałową piątką. Karolinę przygotowywała do konkursu i wspierała przed wystąpieniem nauczycielka geografii Edyta Hrymak.

Opiekun Szkolnego Koła PTTK Edyta Hrymak