W dniu 7 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie II edycji działalności Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. W uroczystości wzięli udział : dr Bożena Sowa prorektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, mgr Tomasz Dziumak dyrektor I LO, mgr Arkadiusz Szajna sekretarz Akademii, przedstawiciele Samorządu Studenckiego oraz słuchacze Akademii ( uczniowie przemyskich szkół: I LO, II LO, ZS Elektronicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2, ZS Ogólnokształcących nr 2 oraz ZS Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych). Nad całością czuwał koordynator przemyskiego Zamiejscowego Wydziału Akademii - Paweł Mirek. W krótkich wystąpieniach pani prorektor, pan dyrektor oraz sekretarz Akademii podsumowali dotychczasową jej działalność zwracając uwagę na to, że:
„Obecnie znajomość prawa to bardzo ważny aspekt funkcjonowania w świecie. Dzięki spotkaniom z nauczycielami akademickim młodzież jest znacznie lepiej wyedukowana i przygotowana do dorosłości. Uczniowie mogli uczestniczyć w atrakcyjnych, praktycznych zajęciach rozwijających w nich pasję poznawczą i dających nowe doświadczenie. Bezpieczeństwo staje się coraz większą wartością w naszym życiu. Zagrożenia czekają na nas na każdym kroku, a uświadamianie tych zagrożeń jest naszym obowiązkiem. Zainteresowanie ze strony władz oraz uczniów to dla sygnał, że Akademia jest potrzebna, a młodzież chętnie korzysta z nowych, dodatkowych praktycznych form edukacji”.
Na zakończenie słuchacze otrzymali Dyplomy Ukończeni a Akademii.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Rejestracja do systemu PMAPIB