Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się w auli, o godzinie 10.45, po przemarszu z Archikatedry przemyskiej, gdzie członkowie licealnej społeczności uczestniczyli we Mszy Świętej. Przybyłych gości, grono pedagogiczne, rodziców, absolwentów i uczniów przywitali: pani Beata Kryńska i wicedyrektor I LO, pan Marek Magdziak. Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, po czym zabrał głos Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego – pan Tomasz Dziumak. Podziękował uczniom i nauczycielom za trud pracy, osiągnięte sukcesy. Zwrócił również uwagę na wysoką pozycję I LO w rankingu szkół nie tylko w województwie jak również i w Polsce, a także życzył wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Do tych życzeń i gratulacji dołączali się kolejno przemawiający: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski – pan Marek Rząsa, Prezydent Miasta Przemyśla - pan Robert Choma, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Rzeszowie – pani Bożena Pasieka, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów I LO – pan Artur Derdziak oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Julia Szczęsna. Wśród przybyłych gości byli również Dyrektor Wydziału Rozwoju i Wsparcia Edukacji w Rzeszowie – pani Jolanta Niedźwiedzka, Naczelnik Wydziału Edukacji w Przemyślu – pani Elżbieta Tarnawska, Sekretarz Rady Rodziców – pani dr Iwona Olejnik.

Część oficjalną zamknęło odśpiewanie hymnu szkoły przez uczniów klasy 2a. Kolejnym punktem programu były nagrody wręczone przez dyrektora I LO, pana Tomasza Dziumaka, finalistom i laureatom olimpiad i konkursów, a wśród nich wyróżnieni zostali:

Michał Ekiert - Finalista LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym; Finalista XLIII Olimpiady Historycznej
Karol Chromiak - Finalista XIX Olimpiady Wiedzy o Prawie; Finalista I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
Bernard Preyer - Finalista XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Jan Busz- Finalista Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności; Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki;
Kamila Maziarczyk – Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
Justyna Żołnierz - Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
Michał Chmura - Laureat I miejsca I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach;
Bartosz Woliński - Laureat II miejsca I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach;
Paweł Pawłucki - Laureat III miejsca I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach; Finalista Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji; II miejsce w konkursie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania Capital Challenge
Paweł Jeżak - Finalista I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach;
Aleksandra Bednarczyk – Finalistka I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach;
Ignacy Kuchciński - Laureat II miejsca XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała; Wyróżniony Finalista XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji; Finalista części teoretycznej IX Podkarpackiego Konkursu Chemicznego;
Adamek Grzegorz - Finalista XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała; Finalista XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji >
Kacper Górka - Wyróżniony Finalista XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała; Wyróżniony Finalista XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji
Marcin Pałczak - Wyróżniony Finalista XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała; Wyróżniony Finalista XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji;
Michał Kochmański - Finalista XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała.

Dyrektor I LO wręczył również nagrody 82 uczniom za uzyskanie świadectwa z wyróżnieniem oraz 100% frekwencję. Pozostałe podziękowania wychowawcy wręczyli w klasach.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna, w której zaprezentowali się następujący uczniowie naszej szkoły: Magdalena Wróbel, Sandra Dacko, Gabriela Choma, Weronika Geroń, Kamila Maculak, Karolina Pelc, Wiktoria Suchy z klasy I b oraz klasa I F. Opiekę nad artystami przejął pan Jacek Betleja. W tak miłej atmosferze uczniowie udali się do klas po świadectwa.