Święto Sportu w ILO i GSAILO

W dniu 25.06.2014r na obiektach I LO odbył się Dzień Sportu. W rywalizacji uczestniczyła młodzież z ILO oraz GSAILO w Przemyślu. Jako pierwsi do boju stanęli nauczyciele i uczniowie ILO. W meczu siatkówki nieznacznie lepsi okazali się reprezentanci klasy 2d, mistrzowie szkolnej ligi siatkówki, zwyciężając 2:1. Kolejnym punktem imprezy był turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły reprezentacje klas 1 i 2 ILO oraz reprezentacja GSAILO. W tej dyscyplinie najlepsi okazali się gimnazjaliści, pokonując kolejno chłopców z klas drugich oraz pierwszych liceum. W tym samym czasie na boisku przyszkolnym w kolejnym meczu siatkówki bój stoczyły siatkarki z ILO i GSAILO. Po zaciętej walce nieco lepsze okazały się dziewczęta z liceum wygrywając 2:0. Najciekawszym punktem imprezy był turniej przeciągania liny, w którym walczyli nauczyciele i uczniowie obu szkół. W pierwszym starciu walczyli nauczyciele GSAILO, którzy dwukrotnie pokonali reprezentację swoich uczniów. Następnie na boisku starły się drużyny nauczycieli i uczniów ILO. Tutaj również górą byli nauczyciele. Ostatnim punktem rywalizacji było przeciąganie liny pomiędzy uczniami obu szkół. Walka była wyrównana ale większą siłą wykazali się gimnazjaliści, którzy dwa razy przeciągnęli licealistów na swoja stronę.
W ramach dnia sportu na nasze boiska zawitała również przemyska drużyna futbolu amerykańskiego „Przemyśl Bears”. Przedstawiciele drużyny prezentowali swój sprzęt, dali również pokaz gry w futbol flagowy. W tej grze swoich sił mogli również spróbować nasi uczniowie.
W ramach imprezy na szkolnym boisko zagościł również wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej. Chętni uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć zawartość samochodu z bliska, jak również usiąść na miejscu kierowcy. Strażacy zademonstrowali swój sprzęt, a także możliwości wozu bojowego.
Pomysłodawczynią i koordynatorem przebiegu dnia sportu w ILO i GSAILO była pani Dorota Thier, a w organizacji pomagali jej nauczyciele wf. Impreza ta zintegrowała młodzież i nauczycieli z obu szkół, wszyscy bawili się wspólnie jak jedna wielka rodzina „Słowaka”.

Renata Majewska

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć