8 września 2015 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu gościli znamienici goście. Progi naszej szkoły odwiedziła jej absolwentka Pani Małgorzata Goetz wraz z mężem prof. Karolem Modzelewskim, wybitnym historykiem mediewistą, dysydentem czasów PRL i założycielem pierwszej „Solidarności”. Karol Modzelewski jest kawalerem Orderu Orła Białego i wykładowcą w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Nasi goście spotkali się z młodzieżą I LO oraz Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO podczas wykładu wygłoszonego przez prof. K. Modzelewskiego pod przewrotnym tytułem "Barbarzyńska Europa" . W czasie wykładu nasz gość ofiarował bibliotece szkolnej swoje najnowsze pozycje książkowe „Barbarzyńska Europa” i „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca” oraz cierpliwie odpowiadał na liczne pytania zebranych uczniów. Po wykładzie chętni otrzymali autografy od prof. K. Modzelewskiego oraz mieli okazję zrobienia pamiątkowych zdjęć. Organizatorami spotkania była katedra historyków obu placówek oraz dyrekcje I LO i Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć