Festiwal Filmowy już za nami

Festiwal Filmowy już za nami. Rozpoczęliśmy go 17 czerwca 2014 od quizu filmowego poświęconego twórczości wybitnego polskiego reżysera- Krzysztofa Kieślowskiego. Wzięło w nim udział 16 uczestników, do drugiego etapu przeszło 7. Zwycięzcami zostali: I miejsce - Joanna Olszańska II H, II miejsce - Karolina Lichota - II H, III miejsce - Aleksandra Gajda - II A. Gratulujemy!!! Po quizie w Pracowni Filmowej odbyła się projekcja filmu „Podwójne życie Weroniki” K. Kieślowskiego.

Kolejny dzień również obfitował w filmowe atrakcje. W godz. 9.00-13.00 odbyły się warsztaty filmowe dla uczniów Słowaka i Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO. Uczniowie pod okiem kolegów: Patryka Nizińskiego z kl. IIb i Sebastiana Wiśniowskiego z kl. IId kręcili krótkometrażowe filmy. Zachęcamy do obejrzenia reportażu z warsztatów: KLIKNIJ

Podsumowaniem Festiwalu Filmowego oraz rocznej pracy szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego była Czerwcowa Noc Filmowa, która rozpoczęła się 18.06. 2014 o godz. 21.00 projekcją filmu W. Wylera „Rzymskie wakacje” (1953). Uczestnicy nocy filmowej obejrzeli także „Ostatniego króla Szkocji” K. Macdonalda (2006) oraz „Sztuczki” (2007) w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Zwycięzcą okazała się druga propozycja- „Ostatni król Szkocji” – ten film spodobał się największej liczbie uczestników. Zapraszamy za rok!

Dodatkowe materiały: zdjęcia, filmy z warsztatów dostępne na facebooku – Filmoteka Szkolna w Słowaku. Zapraszamy do ich obejrzenia.