Konferencja Młodych Liderów

W dniach 12-13 maja reprezentacja uczniów I LO w Przemyślu wzięła udział w Konferencji Młodych Liderów, odbywającej się w Warszawie, w budynku kina Kultura na Krakowskim Przedmieściu. Reprezentacja najaktywniejszych na polu naukowym i społecznym uczniów Słowaka składała się z wiceprzewodniczącego SU Michała Ekierta, Zuzanny Szott, Karola Chromiaka, Julii Szuper i Wiktorii Kaszelnej pod opieką p. Bernadety Ożóg. Przez dwa dni przemyscy reprezentanci mieli okazję czerpać z bogatego zasobu doświadczeń licznych mówców, m.in.: Michała Iwińskiego (twórcy gier „Wiedźmin”, przedsiębiorcy), Adama Ringera (prezesa największej warszawskiej sieci kawiarni Green Caffe Nero), Michała Skręty (młodzieżowego delegata Polski do ONZ), dziennikarza Konrada Piaseckiego, pani Agnieszki Holland, Jarosława Góry (prezesa Harvard Club of Poland, absolwenta Harvard Business School) i wielu innych.

W międzyczasie nie zabrakło okazji na zawieranie nowych kontaktów w kuluarach, jak i również wymiany idei. Sieć znajomości pośród młodzieżowych aktywistów jest podstawą działalności każdego młodego lidera. Celem konferencji, koordynowanej przez środowisko związane z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, była właśnie wymiana idei, pomysłów, zdobycie inspiracji, zapoznanie przez uczestników ich rówieśników z innych regionów Polski, będących liderami w swoich dziedzinach. Wydarzenie miało charakter ogólnopolski, aczkolwiek wiele energii musieli nasi delegaci włożyć w wyjazd o 4:30 rano w piątek z uwagi na dystans dzielący nas od stolicy. Zostało to zauważone przez organizatorów, albowiem Franciszek Sokołowski (główny koordynator) gdy zobaczył kroczącego przodem swojego znajomego z olimpiady, Michała, powiedział do stojących obok koleżanek z Poznania, iż „kolega aż z Przemyśla przyjechał”. Zuzanna i Wiktoria natomiast skupiły się na zapoznawaniu przyszłych posłów i posłanek Sejmu Dzieci i Młodzieży, w którego ławach w dniu 1 czerwca również zasiądą. Uczestnicy wrócili do Przemyśla zmotywowani i pełni energii do dalszego aktywnego działania w ramach samorządu szkolnego i szerszego społeczeństwa obywatelskiego.

Mamy pewność, iż zdobyte doświadczenie i kontakty przełożą się na znaczny wzrost obecności oraz rozpoznawalności liceum w życiu młodzieżowym Podkarpacia i Polski, jak i w nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, Sejmu Dzieci i Młodzieży, i innych.

Szczególne podziękowania Samorząd Uczniowski kieruje na ręce pana dyrektora Tomasza Dziumaka za to, że w napiętym okresie maturalnym znalazł czas i siłę na realizację pomysłu wiceprzewodniczącego Michała Ekierta na organizację wyjazdu. Bez pomocy szkoły nie doszedłby on do skutku. SU chce również przekazać podziękowania organizatorom za stworzenie tak wspaniałego panelu do wymiany myśli i idei. Mamy ponadto nadzieję, iż pan Richard Washington, mówca na konferencji oraz szef komunikacji i rekrutacji w College of Europe w Natolinie, skusi się na ponowne odwiedzenie Przemyśla i tym razem odwiedzi mury naszego liceum.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć