Podsumowanie programu "W sieci designu"

Podczas podsumowania programu dydaktyczno-naukowego „W sieci designu”, które odbyło się 19 kwietnia 2012 r. w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, zaprezentowane zostały prace naszych uczniów. Prace były recenzowane podczas pokazu przez autorów projektu dr hab. Joanna Kubicz i adj. II st. Ryszarda Michalskiego, profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W spotkaniu z dużym zainteresowaniem uczestniczyli koleżanki i koledzy "bohaterów" krakowskich spotkań. Punktem programu były również warsztaty projektowe dla gimnazjalistów oparte o elementy projektowania przestrzennego i struktur trójwymiarowych.

Punktem startowym do realizacji projektu „W sieci designu” było spotkanie twórców tej nowatorskiej formy dydaktycznej z dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu mgr Tomaszem Dziumakiem. Bezpośrednią opiekę i wprowadzenie w realia programu sprawował mgr inż. Piotr Kisiel, pod okiem którego, młodzież uczestniczyła w zajęciach mających na celu doskonalenie umiejętności informatycznych.

Projekt w swoim założeniu zakładał stworzenie zdolnym licealistom możliwości wymiany pomysłów i doświadczeń oraz tworzenie wyobrażeń przestrzennych obrazujących „Maszynę do przechowywania czasu”. Uczestnicy programu mieli do dyspozycji internetową platformę komunikacyjną za pośrednictwem, której mogli nawiązywać kontakty, tworzyć grupy dyskusyjne, prezentować swoje wizje projektowe, wymieniać opinie itp. Szkołą partnerską, która włączona została przez autorów do uczestnictwa w projekcie było krakowskie V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego.

Galeria: