Rajd im. dr M. Orłowicza

W sobotę 29 września odbył się XII Ogólnopolski Rajd im. dr Mieczysława Orłowicza. Szkolne Koło PTTK wraz z sympatykami ruszyło na dwie trasy rajdu. Trasa piesza dwudziestokilometrowa prowadziła z Reczpola przez Krasice do Korytnik. Dalej po przekroczeniu mostu na Sanie w Krasiczynie niebieskim szlakiem w stronę Tarnawiec, przez Prałkowce do Przemyśla. Szliśmy „Od zakola do zakola Sanu”. W rajdzie wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami (nauczyciele: Anna Golatowska, Edyta Hrymak, Paweł Polański).

Druga trasa przeznaczona była dla rowerzystów. I tu chętnych nie brakowało. Dziesięciu uczniów naszej szkoły pokonało całą trasę 45- cio kilometrową. Rajd wiódł „Śladami Sapiehów” z Przemyśla przez Łętownię (grób Leona Sapiehy), Bełwin, Przełom Hołubli, Korytniki, Krasiczyn (rodowa siedziba Sapiehów), pomnik Ralla, Tarnawce do Przemyśla. Młodzież pokonała różnicę wysokości ponad 200 metrów.
Ciężkie podjazdy lub strome podejścia rekompensowały piękna słoneczna pogoda i niezapomniane widoki doliny Sanu. Rajd zakończył się tradycyjnym ogniskiem z pieczoną kiełbasą.

Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SK PTTK ILO Edyta Hrymak

Galeria: