Stypendium dra Jana Podgórskiego przyznane

W środę 13 września 2017 r. mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu ponownie odwiedził jego absolwent z 1948 roku – Pan dr Jan Podgórski. Pan Jan ilekroć gości w rodzinnych stronach, tj. w Sufczynie w gminie Bircza, tylekroć pojawia się z wizytą w ILO. Tym razem okoliczności jego pobytu w szkole były wyjątkowe, gdyż Pan Podgórski podczas spotkania z dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą, nie tylko podzielił się barwną historią swego długiego życia, opowiedział o swoich wojennych i powojennych losach, opisał wybrane epizody z wieloletniej pracy lekarza pediatry onkologa oraz liczne podróże do najdalszych zakątków świata, ale również wręczył jednorazowe stypendium dla ucznia wybitnie zdolnego. W tym roku obdarowanym został Mateusz Bąk z klasy III a, który wyróżnia się m.in. wyjątkowym talentem artystycznym. Swemu ofiarodawcy podarował własnoręcznie wykonaną grafikę komputerową ukazującą wejście reprezentacyjne do liceum.

Pan Podgórski w czasie swego wystąpienia wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest zaangażowanie w pracę społeczną i wolontariat, poznawanie historii Polski i świata, podróże i nauka języków obcych, a przede wszystkim realizowanie marzeń i dążenie do wyznaczonych sobie celów. I tego życzył wszystkim zgromadzonym, a w szczególności wyróżnionemu stypendyście.

Aneta Bednarczyk

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć