W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie (Instytut Filologii Germańskiej) zorganizowano wojewódzki konkurs na prezentację multimedialną pt.: "Deutschsprache lander in unseren Augen" - "Kraje niemieckojęzyczne w naszych oczach".
w dniu 22 kwietnia w auli PWSZ w Krośnie odbył się drugi etap konkursu, do którego zgłosiło się 68 gimnazjów i 82 szkoły ponadgimnazjalne. Do finału zakwalifikowano 10 gimnazjów i 13 szkół ponadgimnazjalnych.

I miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne zdobyli ex uczennica klasy II g Katarzyna Wardęga oraz I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy. Kasia zachwyciła jury nie tylko sama prezentacja, lecz również sposobem jej przedstawienia.