Wielki Test Języka Angielskiego w I LO

14 września 2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu został przeprowadzony Wielki Test Języka Angielskiego. Była to część ogólnopolskiego testu, zorganizowanego w około osiemdziesięciu miastach Polski. Organizatorem lokalnym wydarzenia była pani Marzena Semeniuk, reprezentująca Centrum Języków Obcych „Student”.

Test powstał we współpracy z ETS Global- międzynarodowym wydziałem ETS (Educational Testing Service) - największej niezależnej organizacji na świecie zajmującej się testowaniem i badaniami edukacyjnymi w obszarze języków obcych. Celem inicjatywy jest promocja nauki języka angielskiego i umożliwienie sprawdzenia poziomu swojej wiedzy. Podczas dwóch poprzednich edycji zostało przetestowanych ponad 10 tys. Polaków.
W tegorocznym teście wzięło udział 150 mieszkańców Przemyśla. Sprawdzian przygotowano dla trzech grup wiekowych:
- dzieci do 12 roku życia (czas trwania testu - 35 minut),
- młodzież od 13 do 17 roku życia (czas trwania testu - 75 minut),
- dorośli powyżej 18 roku życia (czas trwania testu - 75 minut).
Wyniki testu uczestnicy poznają pod koniec września.
Wielki Test Języka Angielskiego był dużym i wartościowym wydarzeniem edukacyjnym w naszym mieście. Nauka języków obcych jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem w życiu współczesnego człowieka w każdym wieku.
Niedzielne wydarzenie wzbogacili swoimi występami tancerze Szkoły Tańca „A-Z” oraz tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Arkan”.
Wszystkim uczestnikom testu bardzo dziękujemy i zapraszamy do sprawdzenia wiedzy w przyszłym roku!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć