Finał Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude”

Dnia 24 marca 2017 roku w Jarosławiu miał miejsce finał XVI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Odważ się być mądrym”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i startują w nim uczniowie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego (1000 uczniów ze 108 szkół). Uczestnicy tego trzyetapowego konkursu musieli wykazać się wiedzą z wielu przedmiotów ścisłych i szeroko rozumianej techniki. Od kilku już lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu zajmują w Konkursie Wiedzy Technicznej czołowe lokaty – jednak w tym roku uczniowie Słowaka odnieśli niebywały sukces: zajęli trzy pierwsze miejsca! Oprócz gratulacji i dyplomów otrzymali cenne nagrody: laptop, tablet i czytnik e-booków.

I miejsce – Beniamin Jędrychowski - klasa 3a
II miejsce – Przemysław Jabłecki - klasa 3a