Apel w sprawie Strefy Gazy

Szanowni Nauczyciele!
       Drodzy Uczniowie!

Jesteśmy świadkami krzywd i cierpień wyrządzanych narodowi palestyńskiemu. Od dwóch tygodni w Strefie Gazy trwa wojna,
w której ofiarami czystki etnicznej są cywile. Tragedie dotykają tych najbardziej bezbronnych: kobiet i dzieci.
    Do dziś, tj. do 12.01.2009 r. po stronie palestyńskiej zginęło 890 osób, a 4200 jest rannych. Palestyńczycy są atakowani przez regularną armię, nie mają energii, dostępu do wody i wystarczającej ilości pożywienia oraz lekarstw.
    Nie możemy być obojętni wobec Holocaustu dokonywanego na bezbronnym narodzie, dlatego zwracamy się z apelem do społeczności "Słowaka" o wsparcie wpłatami pieniężnymi Polskiej Akcji Humanitarnej, która swoją pomocą obejmuje Palestyńczyków.
    Pamiętajmy, że miarą człowieczeństwa nie jest współczucie wyrażane słowami, ale realna pomoc, którą niesiemy ludziom
w potrzebie.

Wpłat należy dokonywać na konto Polskiej Akcji Humanitarnej:

z dopiskiem "Konflikt- Gaza"

Polska Akcja Humanitarna
ul. Szpitalna 5 lok. 3