Cała społeczność przemyskiego „Słowaka” włączyła się po raz kolejny do Ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, organizowanej przez Stowarzyszenie ”Wiosna”. W tym roku odbyła się już 14 edycja zbiórki darów dla potrzebujących rodzin z terenu całej Polski, w tym rodzin wielodzietnych, dotkniętych ubóstwem, niepełnosprawnością lub chorobą oraz osób samotnych.

Hasło kampanii społecznej Szlachetna Paczka: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zachęcało do duchowej solidarności z potrzebującymi, która została najpiękniej wyrażona we współdziałaniu wielu osób dobrego serca przy tworzeniu świątecznej paczki z darami. Miłość bliźniego wyraża się bowiem w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Uczniowie i nauczyciele I LO w Przemyślu bardzo hojnie odpowiedzieli na apel wspólnego stworzenia paczki dla wielodzietnej rodziny Pani Renaty z Dukli. Wyboru rodziny dokonali w systemie internetowym młodzieżowi liderzy akcji – uczniowie klasy II a, Alan Banach, Katarzyna Bereźnicka, Katarzyna Roch. Nad zbiórką darów czuwała Pani Beata Kryńska. Całość akcji koordynowała Pani pedagog, Małgorzata Czernicka, która dzięki bardzo pomyślnej współpracy z wolontariuszką (opiekunem rodziny) przekazała na jej ręce aż 10 paczek z darami, odpowiadającymi potrzebom rodziny. W paczkach znalazło się prawie 70 różnych artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych, odzieżowych, szkolnych (w wielu szkutach) oraz przedmioty codziennego użytku i specjalne upominki. Paczki zapakowali i ozdobili kolorowym papierem świątecznym młodzieżowi liderzy z naszej szkoły. Cała szlachetna paczka została przekazana osobiście przez Panią pedagog do wolontariuszki, przy ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie.

W dniu 13.12.2014 podczas finału kampanii opiekun rodziny, Pani Katarzyna dostarczyła paczkę do Dukli, bezpośrednio do rodziny Pani Renaty. Na zakończenie akcji otrzymaliśmy od wolontariuszki relację z wręczenia darów. Rodzina od samego początku nie mogła uwierzyć, że dostanie aż tyle prezentów, a ilość paczek ich pozytywnie zaskoczyła. Na początku nie chcieli rozpakowywać zawartości (pięknie opakowanej), ale w końcu nadszedł ten moment i każde otwarte opakowanie wywoływało uśmiech i łzy wzruszenia. I LO im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu otrzymało również podziękowanie od rodziny wraz z drobnym upominkiem oraz certyfikat uczestnictwa w kampanii społecznej Szlachetna Paczka 2014.

Serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym!

Małgorzata Czernicka

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć