Inauguracja roku szkolnego

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Jest to rok przełomowy dla liceum, ponieważ zaczyna w nim naukę ostatni rocznik uczniów, którzy ukończyli gimnazjum i jednocześnie pierwszy rocznik młodzieży po szkole podstawowej. Pierwszoklasistów jest obecnie w I Liceum Ogólnokształcącym 391, zaś wszystkich licealistów – 753.

W dniu rozpoczęcia roku, o godzinie 09.00 została odprawiona Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej w intencji społeczności szkolnej. Po niej nastąpił przemarsz nauczycieli, młodzieży i zaproszonych gości do siedziby liceum. Uroczystość w auli z udziałem uczniów klas pierwszych uświetnili swoją obecnością: Poseł na Sejm RP, pan Marek Rząsa, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, pan Robert Sosnowski, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, pan Paweł Trefler, Dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pani Magdalena Dranka-Sowa, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pani Dorota Thier oraz Przewodniczący Rady Rodziców I LO, pan Franciszek Grzech. Podobnie jak Dyrektor liceum, pan Tomasz Dziumak, goście zabierający głos w swoich przemówieniach życzyli uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, cierpliwości i satysfakcji z pracy. W imieniu Samorządu Uczniowskiego licealistów przywitał przewodniczący, Jakub Kowalczyk.

Spotkanie uczniów z wychowawcami klas zakończyło pierwszy po wakacjach dzień w szkole.