Już na dobre koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez połączone szkolne chóry pod dyrekcją pana Piotra Szelążka wpisały się w przemyski program obchodów Święta Niepodległości. Tegoroczny występ chórów I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 4 na Zamku Kazimierzowskim rozpoczął się 11 listopada o godzinie 17.00.

Zabrzmiały pieśni i piosenki żołnierskie z okresu I i II wojny światowej. Ramą dla tego występu były Mazurek Dąbrowskiego oraz Modlitwa o pokój zaprezentowane przez chór działający w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Vox Juventum, pod dyrekcją pana Piotra Szelążka. Program wzbogaciły pieśni zaśpiewane przez Gabrielę Pacławską, uczennicę I LO oraz Nokturn b-moll F. Chopina w wykonaniu Emilii Tomaszewskiej, uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Licznie zgromadzona publiczność mogła obcować nie tylko z muzyką, ale też poezją, interpretowaną przez uczniów I LO: Martę Cwanek, Kingę Gdowską i Jakuba Skalskiego z klasy 2 f oraz Krzysztofa Ciocha z klasy 1 b. Pointą spotkania był solowy występ pana Piotra Szelążka, który zaśpiewał utwór Tolerancja (na fortepianie towarzyszyła mu Paulina Fil, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych).

Koncert pieśni patriotycznych został przygotowany w tej formule już po raz siódmy przez nauczycieli: pana Piotra Szelążka z SP nr 4 oraz panią Anetę Żurowską z I LO. Uroczystość poprowadzili Aleksandra Stadnik i Jakub Skalski, uczniowie klasy 2 f I LO.

Organizatorzy dziękują za pomoc w realizacji imprezy: Naczelnikowi Wydziału Kultury UM w Przemyślu, Pani Barbarze Łapce, Dyrektorowi PCKiN „Zamek”, Pani Renacie Nowakowskiej, a także Dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego, Panu Tomaszowi Dziumakowi oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4, Pani Dorocie Kotule, którzy, już tradycyjnie, słodkimi upominkami podziękowali młodzieży obu szkół za zaangażowanie w obchody narodowego święta.

Aneta Żurowska   
                               
Kategoria: