Sportowcy przemyskiego „SŁOWAKA” ponownie najlepsi.

Podczas podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół województwa podkarpackiego w dniu 10 października 2012 r. w rzeszowskiej hali ROSiR-u nagrody za wysokie miejsca w tej rywalizacji odbierali, co bardzo cieszy przedstawiciele szkół regionu przemyskiego. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują osiągnięcia uczniów-sportowców przemyskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, popularnego „Słowaka”, którzy już trzeci raz z rzędu zameldowali się na pierwszym miejscu w tej klasyfikacji, pokonując w sposób bezapelacyjny pozostałe szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszego województwa. Warto odnotować wynik punktowy „Słowaka”, to równo 1000 punktów, drugie w tej klasyfikacji V Sportowe Liceum Ogólnokształcące z Rzeszowa zdobyło 625 punktów, czyli o 375 punktów mniej, trzecie II LO z Sanoka uzyskało 622 punkty. To dobitnie świadczy o supremacji uczniów Słowaka w sporcie na terenie województwa podkarpackiego. Z dziennikarskiego obowiązku przedstawiam wyniki pozostałych przemyskich szkół ponadgimnazjalnych w tej rywalizacji: 16 miejsce II LO - 407 punktów, 31 miejsce ZSEl i O – 277 punktów, 61 miejsce ZSMiD – 135, 76 miejsce ZSIiM – 104 punkty, 84 miejsce ZSUHiG – 84 punkty i 132 miejsce ZSEk. – 30 punktów. Na w/w sukcesy „Słowaka”składa się codzienna wytężona praca ambitnych i utalentowanych uczniów–sportowców tej szkoły, zaangażowanie w pracę profesjonalnej kadry nauczycieli wychowania fizycznego, a także sprzyjająca atmosfera do osiągania wysokich wyników edukacyjnych i sportowych tworzona przez dyrekcję zgodnie z dewizą szkoły: „ Przyjdź dobry, wyjdziesz lepszy”. W tej szkole młodzież osiąga nie tylko wysokie wyniki maturalne, zdobywa laury na olimpiadach i konkursach przedmiotowych, ale jak widać przewodzi również w rywalizacji wojewódzkiej w sporcie.

„Słowak” w ubiegłym roku szkolnym zdobył sześć medali i osiągnął wiele finałów wojewódzkich. Złote medale zdobyli: szachiści i piłkarki ręczne, srebrne: koszykarze, sztafeta biegów przełajowych dziewcząt i lekkoatletyczna drużyna dziewcząt, brązowe sztafeta pływacka dziewcząt.

Nagrodę za ten sukces odbierali w Rzeszowie w imieniu społeczności „Słowaka”: dyrektor szkoły Tomasz Dziumak, mgr Renata Majewska, mgr Janusz Życzkowski i uczniowie Kinga Kołcz, Weronika Wyka, Anna Fornal, Karolina Kurcz i Michał Sumiec.