Jak każdego roku szkolnego, uczniowie ILO startowali w olimpiadach będących na liście Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 2e Jakub Kowalczyk, który ze zmagań ogólnopolskich wrócił aż z trzema tytułami:

• laureata XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej (tytuł ten zasługuje na tym większe uznanie, że jest to pierwszy w historii laureat z województwa podkarpackiego);
• laureata III Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach (zajął 2 miejsce);
• finalisty LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Jakub był ponadto uczestnikiem etapu centralnego XIV Olimpiady Przedsiębiorczości, gdzie tylko 0,5 pkt zabrakło mu do czwartego tytułu. Razem z Jakubem w finale III Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach udział brał jego kolega z klasy – Krzysztof Woś. Krzysztof wrócił z tytułem finalisty.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z gali finałowej tejże olimpiady.
Warto zwrócić uwagę na to, że Krzysztof i Jakub byli jedynymi reprezentantami województwa podkarpackiego w olimpiadach z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii.

Tytuł finalisty LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym przywiózł także uczeń klasy 3c – Michał Ekiert, który w latach poprzednich zdobywał także laury z historii.

Trzeci raz z rzędu nasza drużyna zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie. Jowita Badowicz z 1a i Karolina Bijan z 1c zajęły 3 miejsce i wróciły z tytułami laureatek.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć także z gali finałowej tejże olimpiady.
Niewiele gorzej spisał się Grzegorz Jasiński z klasy 2c, który zająwszy 7 miejsce w finale XXI Olimpiady Wiedzy o Prawie uzyskał tytuł laureata. A na koniec coś z historii.

Michał Jarosz z klasy 2a może pochwalić się tytułem finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Gratulujemy! Włożyliście bardzo dużo ciężkiej pracy, aby uzyskać te tytuły.

Uczniów przygotowywali: pan Artur Derdziak, pan Mariusz Fudała, pan Lucjan Fac i pani Małgorzata Krzeszowska.
Kategoria: