Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W dniach 02.06- 08.06.2005r uczniowie naszego liceum po raz drugi udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Paderborn. 24 uczniów pod opieką mgr Moniki Szozdy i mgr Edyty Dedio spędziło 7 dni u poznanych w październiku ubiegłego roku niemieckich przyjaciół.

Grupa polsko-niemiecka zwiedziła wspólnie miasto, wzięła udział w lekcjach w Gymnasium Schloss Neuhaus oraz spotkała się z burmistrzem miasta w ratuszu. Uczniowie bardzo miło spędzili czas w parku rozrywki oraz na imprezach organizowanych z okazji niemieckiego festynu ludowego „Schützenfest”. W przedostatnim dniu pobytu w Niemczech goście i gospodarze udali się do Kolonii, gdzie zwiedzili Katedrę Kolońską i Muzeum Czekolady, a w ostatnim dniu odwiedzili Muzeum Heinza Nixdorfa w Paderborn.

Tydzień spędzony w Niemczech dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń i pozytywnych emocji. Możliwość obcowania na co dzień z niemieckimi rówieśnikami i poznawania ich obyczajów była dla wszystkich z pewnością cenną i niezapomnianą lekcją „niemieckiego”.

Opracowała: mgr Justyna SzolcGaleria


Powrót