W dniach 8-13 października 2007r. po raz piąty gościliśmy w Przemyślu nauczycieli i uczniów z naszej partnerskiej szkoły Gymnasium Schloss Neuhaus w Paderborn. Niemiecka grupa liczyła 15 uczniów, nad którymi opiekę sprawowali Melanie Schlesiger i Dominik Jacobsmeyer.

W pierwszych dniach pobytu goście mieli okazję poznać piękno naszego miasta, zwiedzając m. in. rynek, kościoły i wieżę zegarową. Ważnym punktem programu był także przejazd wyciągiem krzesełkowym i spacer na Kopiec Tatarski. Czwartego dnia grupa polsko-niemiecka wybrała się na wycieczkę nad Solinę, podczas której goście mieli także okazję odbycia podróży Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową i podziwiania pięknych krajobrazów polskich gór. Ostatnimi punktami programu tegorocznej wymiany były pokaz i nauka polskich tańców ludowych oraz dyskoteka w klubie „Sing Sing”.

W sobotę rano grupa niemiecka żegnana przez nas ze smutkiem wyruszyła w drogę powrotną do domu. Uczniowie „Słowaka” odwiedzą swoich niemieckich przyjaciół w Paderborn w czerwcu 2008r.

Opracowała: mgr Justyna Szolc

Lista uczestników wymiany Przemyśl-Paderborn 2007/2008