Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W dniach 8-13 października 2007r. po raz piąty gościliśmy w Przemyślu nauczycieli i uczniów z naszej partnerskiej szkoły Gymnasium Schloss Neuhaus w Paderborn. Niemiecka grupa liczyła 15 uczniów, nad którymi opiekę sprawowali Melanie Schlesiger i Dominik Jacobsmeyer.

W pierwszych dniach pobytu goście mieli okazję poznać piękno naszego miasta, zwiedzając m. in. rynek, kościoły i wieżę zegarową. Ważnym punktem programu był także przejazd wyciągiem krzesełkowym i spacer na Kopiec Tatarski. Czwartego dnia grupa polsko-niemiecka wybrała się na wycieczkę nad Solinę, podczas której goście mieli także okazję odbycia podróży Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową i podziwiania pięknych krajobrazów polskich gór. Ostatnimi punktami programu tegorocznej wymiany były pokaz i nauka polskich tańców ludowych oraz dyskoteka w klubie „Sing Sing”.

W sobotę rano grupa niemiecka żegnana przez nas ze smutkiem wyruszyła w drogę powrotną do domu. Uczniowie „Słowaka” odwiedzą swoich niemieckich przyjaciół w Paderborn w czerwcu 2008r.

Opracowała: mgr Justyna SzolcLista uczestników wymiany Przemyśl-Paderborn 2007/2008

Lp. Imię i nazwisko gościa Imię i nazwisko opiekuna
Uczniowie:
1. Lars Alferding Renata Stawarz
2. Aday Demir Kamil Sośnicki
3. Johanna Deubel Agnieszka Śliwa
4. Lisa Hallmann Izabela Kraus
5. Lea Haubrich Justyna Geleta
6. Niklas Hlubek Jadwiga Skubisz
7. Felix Johannknecht Iwona Kocyła
8. Kirsten Koopmann Elżbieta Racibor
9. Marvin Kürpick Piotr Wojtowicz
10. Felix Riemer Konrad Kostelecki
11. Pascal Sagert Klaudia Knap
12. Britta Schalte Marta Lorek
13. Marina Schröder Joanna Kotek
14. Philipp Wördehoff Maciej Szkółka
15. Daniel Żulewski Katarzyna Petruch
Nauczyciele:
1. Melanie Schlesiger Edyta Dedio
2. Dominik Jacobsmeyer Grzegorz Gocko


Galeria


Powrót