Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci emerytowanej, długoletniej nauczycielki naszej szkoły Pani Profesor Teresy Mauthe.

Pani Profesor urodziła się w Trzcinicy w powiecie jasielskim 19 kwietnia 1933 r. Ukończyła Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Krakowie, uzyskując 03.04.1963 r. tytuł magistra wychowania fizycznego. Posiadała uprawnienia trenera II. klasy w lekkiej atletyce nadane przez Główny Komitet Kultury Fizycznej. Pracę zawodową rozpoczęła 01.09.1954 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Sportowego L.Z.S. w Przemyślu. Od 01.09.1955 r. pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Rolniczych w Ropczycach, a od 1.09.1961 r. miejscem Jej pracy było I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu. Z dniem 1 maja 1973 r. powołana została przez Kuratora Okręgu Szkolnego w Rzeszowie na stanowisko PROFESORA SZKOŁY ŚREDNIEJ. Na emeryturę przeszła 31.08.1990 r. Pani Profesor Teresa Mauthe należała do wyróżniających się nauczycieli. Była wspaniałym nauczycielem i pedagogiem, dbała o rozwój fizyczny młodzieży i budowanie wśród uczniów prawidłowych postaw zdrowotnych. Za swoją pracę wychowawczą i dydaktyczną oraz działalność na rzecz społeczności szkolnej wielokrotnie odznaczana i nagradzana, otrzymała:

1) Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – 1988 r.
2) Złoty Krzyż Zasługi – 1975 r.
3) Medal Komisji Edukacji Narodowej – 1987 r.
4) Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania stopnia III – 1976 r.
5) Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania – 1985 r.
6) Nagrodę Kuratora – 1980 r.
7) Medal Honorowy 60-lecia PKOL – 1980 r.
8) Nagroda Dyrektora Szkoły – 1987 r.

Żegnamy naszą Panią Profesor, nauczycielkę z powołania, profesjonalistkę i przede wszystkim dobrego, kochającego świat i ludzi człowieka. Jako osoba życzliwa, służąca pomocą, oddana sprawom wychowania i edukacji młodzieży, pozostanie na zawsze w pamięci swoich wychowanków oraz współpracowników.